Казахстан победи Беларус и постигна исторически успех

Казахстан победи с 2:1 Беларус в двубой от група 3 на Лига "С" на Лигата на нациите. Този успех гарантира първото място на "ястребите" кръг преди края, което пък означава, че селекцията на Магомед Адиев печели промоция за по-горната дивизия на турнира. Това бе и осми пореден мач без загуба на Казахстан. Беларус пък остава на последно място и е все по-близо до това да играе плейаут за оставане в Лига "С". По-късно днес Словакия посреща Азербайджан в другия мач от групата.

Домакините откриха резултата в 29-ата минута, когато Михаил Габишев получи извеждащо подаване от Оразов и с удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл. След това изненадващо Казахстан предаде инициативата на Беларус. Гостите успяха да се възползват от тази пасивност на "ястребите" и наказаха една тяхна грешка в добавеното време на първата част, когато Павел Савитский изравни след удар с глава. Топката бе центрирана от фаул от Печенин и тупна в земята, но никой от бранителите на Казахстан не реагира и в крайна сметка нападателят на гостите се възползва.

В 79-ата минута Бактийор Зайнутдинов отново изведе домакините напред, след като получи от Аймбетов и отбеляза десетия си гол с националната фланелка. Няколко минути след това стражът на Казахстан Шатский направи много важно спасяване, с което съхрани аванса на "ястребите".

В добавеното време капитанът на Кахастан получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена, но това нямаше никакво значение за домакините.