Рома пропусна да спре устрема на Аталанта

Отборът на Аталанта си тръгна доволен от Рим, след като спечели по доста труден начин визитата си на местния Рома с 1:0 в двубоя помежду им от седмия кръг на Серия "А". Така "нерадзурите" записаха петата си победа от началото на сезона.

„Джалоросите“ получиха тежък удар още преди началото на срещата, тъй като по време на загрявката звездата им Пауло Дибала получи мускулна травма и така беше принудително заменен от Неманя Матич в стартовия състав. Бергамаските също нямаха късмет, защото още в 8-ата минута вратарят им Хуан Мусо напусна терена след сблъсък със съотборника си Мерих Демирал. Заменилият го Марко Спортиело обаче изигра отличен мач и беше с голям принос за успеха на тима.

Двата тима дълго се проучваха и така се стигна до 35-ата минута, когато все пак гостите взеха аванс. При тяхна атака Расмус Хойлунд реши да върне топката към дъгата на наказателното поле. Там беше Джорджо Скалвини, който откри резултата с достатъчно прецизния си удар. Последва мощен натиск на „вълците“ до почивката, като по чудо не успяха поне да изравнят. Първо Тами Ейбрахам пропусна да се разпише, останал сам срещу вратаря. Секунди по-късно Спортиело отново излезе и отрази изстрел на Рожер Ибанес. В самия край на първата част стражът изби и опасен шут на Ейбрахам.

Това само настърви още повече „вълците“, които изцяло доминираха през второто полувреме, докато гостите накъсваха играта с непрестанни нарушения, приключвайки мача с цели осем жълти картона. Въпреки това наставникът на домакините Жозе Моуриньо беше изгонен в началото на втората част след протест срещу съдията за недадена дузпа. Така Специалния ще пропусне визитата на бившия си клуб Интер в следващия кръг. В 60-ата минута Мехмет Зеки Челик за малко да си отбележи автогол, но Ейбрахам изби топката пред голлинията. До края пред вратата на „нерадзурите“ настана буря от удари на Николо Дзаниоло, Зеки Челик и Елдор Шомуродов, но гостите оцеляха и се поздравиха с успеха.

Така Аталанта остава на върха на класирането, събирайки 17 точки в актива си, докато Рома е на шестата позиция с 13 спечелени пункта.

Снимки: Imago