Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Реал не срещна сериозни проблеми в дербито и продължава без грешка

Реал Мадрид продължи перфектния си старт на сезона и записа девета поредна победа във всички турнири. Отборът на Карло Анчелоти спечели дербито на Мадрид срещу Атлетико с 2:1. Родриго откри резултата в 18-ата минута, а Федерико Валверде се разписа в 36-ата минута. Влезлият като резерва Ермосо върна едно попадение, а в добавеното време той бе изгонен след два жълти картона в рамките на три минути.

"Дюшекчиите" не успяха да затруднят шампионите, които бяха без контузения Карим Бензема. Атлетико почти не стигна до голова ситуация пред Куртоа, а голът на домакините падна с голяма доза късмет. Реал пък показа изключителна ефективност и вкара два гола при първите си три атаки. С този успех "белите" се върнаха на върха на класирането и имат аванс от две точки пред втория Барселона.

Още от самото начало на мача двата отбора се вкопчиха в битка и се усещаше напрежение на терена, което бе допълнено от нарушения и оспорвания на съдийски решения. Защитникът Фелипе нанесе първия удар към една от двете врати. Той стреля с глава след центриране на Коке, но прати топката над вратата. Атлетико бе по-агресивният тим в началото, играеше повече с топката и опитваше да притисне европейския клубен шампион.

Тимът на Симеоне определено имаше предимство в този период. В 12-ата минута Караско бе изведен на позиция за изстрел. Намеса на Карвахал в последния момент отклони удара и прати топката в ъглов удар. След него Куртоа не се намеси по най-добрия начин, но Жоао Феликс не успя да насочи топката към вратата.

Реал Мадрид показа изключителна ефективност и при първата си атака откри резултата. Началото на нападението бе дадено от Валверде, който проби през центъра. Топката стигна до Чуамени, който прекрасно насочи топката към Родриго, а бразилецът отлично я засече към мрежата. Подаването мина и поради неумелата намеса на Фелипе, който опита да изчисти, но топката мина над него.

"Дюшекчиите" бързо преодоля разочарованието от гола и тръгна отново да търси пролуки в защитата на съперника, но те не бяха много. В 25-ата минута Гризман си изработи пространство за удар и нанесе добър изстрел, с който Куртоа се справи. Отговорът на "белите" бе извеждащо подаване към Родриго. Бразилецът отново се озова зад защитата, но този път отлична намеса на Рейнилдо го спря. Следващия път, когато трябваше да се справя с него, бранителят го изрита неприятно и получи жълт картон.

В 36-ата минута отборът на Анчелоти удвои аванса си. Модрич изведе Винисиус отляво, а бразилецът напредна, влезе в наказателното поле сам срещу вратаря и прати топката покрай него. Кълбото се удари в гредата и се озова на пътя на Валверде, който не сбърка и заби топката в мрежата.

Атлетико опита да вдигна темпото и стигна до някои ситуации, но не можеше да създаде реални голови положения. Удар на Караско бе отразен от Куртоа, а изстрел от дистанция на Де Пол не затрудни вратаря. След почивката в играта на "дюшекчиите" съвсем нямаше острота и Реал спокойно контролираше мача.

Симеоне опита да промени нещо със смени и освежи атаката, като пусна Матеус Куня и Алваро Мората на мястото на Феликс и Де Пол. Реал почти не атакуваше през второто полувреме, но това не притесняваше "белите", тъй като те не допускаха опасни ситуации пред вратата си.

Ситуацията на терена се промени в 83-ата минута, когато след едно центриране топката се удари в рамото на Ермосо и отиде в мрежата на Куртоа. Попадението събуди Атлетико и играчите на Симеоне повярваха, че могат да вземат нещо от мача. Това не промени много играта, но увеличи напрежението и малко по-късно след една нарушение на Карвахал се стигна до разправия, в която се включиха доста от играчите. В добавеното време Ермосо получи втори жълт картон за избутване на Себайос в наказателното поле, но изгонването му беше доста пресилено, като халфът на Реал преигра.

АТЛЕТИКО МАДРИД - РЕАЛ МАДРИД 1:2
0:1 - Родриго (18)
0:2 - Валверде (36)
1:2 - Ермосо (83)

Снимки: Gettyimages