България U20 тръгна с изненадваща загуба на Евроволей 2022 в Италия

Националният волейболен отбор на България за младежи до 20 години тръгна с малко изненадваща загуба на Европейското първенство в Италия.

Момчетата на селекционера Мартин Стоев отстъпиха на връстниците си от Белгия с 0:3 (17:25, 19:25, 22:25) в първия си мач от Група II на турнира, игран тази вечер в зала "Пала БКК" във Васто.

Всички срещи от програмата за деня в тази група започнаха с голямо закъснение заради лошото време и бурите в тази част на Апенините.

Във втория си двубой младите "лъвове" ще играят срещу Финландия, която стартира със загуба от Чехия с 1:3 гейма. Мачът е днес (18 септември) от 18,30 часа българско време.

Българските волейболисти нямаха ден, напрежението си каза думата. Белгийските състезатели изненадаха със стегната игра.

"Драконите" успяха да пробият посрещането ни, което повлия и на организирането на атаката. Грешките ни допринесоха допълнително за успеха на противника. В третата част двата тима бяха равностойни, но "лъвчетата" не съумяха да направят обрат и да вземат нещо от съперника.

Двата отбора тръгнаха равностойно, след което белгийците постепенно се откъснаха и поведоха. Предимството им продължи до средата на гейма (14:11), след което родните състезатели наваксаха изоставането си (14:14), благодарение на атаката и началния удар. Съперникът обаче се мобилизира още повече и не допусна особена съпротива, като затвори в своя полза.

Във втория гейм Симеон Николов влезе на мястото на Стоил Палев. Посрещането ни обаче продължи да е слабото ни звено, което се оказа ключово за резултата. "Драконите" поведоха с 2:0 гейма.

Третата част бе равностойна през по-голямата част от времето, като тимовете си разменяха волейболни аргументи и борбата бе за всяка топка и всяка точка. След 16:16 обаче противникът взе преднина, която бе стопена от нашите момчета. Белгийските национали отново поведоха (20:18), като момчетата на Мартин Стоев успяха да останат на точка-две, но не успяха да ги преодолеят.

Най-резултатни за България станаха Георги Татаров (1 блок, 39% успеваемост в атака и 36% позитивно посрещане) и капитанът Александър Николов (41% успеваемост в атака и 22% позитивно посрещане) със скромните 10 и 9 точки.

За тима на Белгия над всички бе Фере Регерс със 17 точки (2 блока, 1 ас, 58% успеваемост в атака и 93% позитивно посрещане) за победата.

Снимки: CEV.EU