Бивш играч на Манчестър Сити зарадва Майорка

Майорка изстрада домакински успех с 1:0 над Алмерия в мач от 6-ия кръг на испанския елит. Вторият успех на тима през сезона дойде след попадение на Пабло Мафео в 25-ата минута. За новаците в елита това пък е трето поредно поражение.

Домакините, които в миналия кръг в продължение на 70 минути държаха Реал Мадрид под напрежение на “Сантиаго Бернабеу”, изиграха силна първа част, в която поведоха след въпросния гол на Мафео. Бившият играч на Манчестър Сити се разписа с глава след включване в предни позиции.

През второто полувреме обаче тимът на Алмерия беше по-активният и създаде няколко опасности, но не успя да реализира нито една от тях. Пак Мафео имаше главна роля при една ситуация в 85-ата минута, когато изчисти топката пред голлинията на вратата на своя отбор.

В добавеното време нападателят на гостите Диего Соуса излезе сам срещу стража Предраг Райкович, но го фаулира, а след това и не успя да уцели и празната врата.