Манчестър Сити излезе на върха, Холанд продължава с головете и рекордите

Манчестър Сити записа петата си победа в Премиър лийг през този сезон, след като надигра с 3:0 Уулвърхамптън на „Молиню“ в двубой от осмия кръг. Джак Грийлиш откри резултата още преди да е изминала и една минута, а Ерлинг Холанд удвои в 16-ата минута с 11-ия си шампионатен гол от началото на сезона. Освен това норвежецът стана първият играч в историята на Премиър лийг, който се разписва в първите четири гостувания на отбора си. В 33-тата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Нейтън Колинс получи директен червен картон. Този епизод окончателно сложи край на интригата. Фил Фоудън оформи крайния резултат в 69-ата минута. С тази победа Манчестър Сити излезе на върха във временното класиране поне до утре, когато досегашният лидер Арсенал гостува на Брентфорд и може да си върне първото място, ако спечели лондонското дерби. Уулвърхамптън остава с едва една победа от началото на сезона, която бе постигната в миналия кръг. „Гражданите“ пък вече са в серия от девет поредни мача без поражение.

Гонсало Гедеш започна на мястото на Саша Калайджич, който получи тежка контузия в коляното по време на дебюта си. Бившият нападател на Челси Диего Коща, който бе привлечен като свободен агент за заместник на австриеца, не попадна в групата за днес.

Джосеп Гуардиола направи три промени в сравнение с мача с Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига през седмицата. Бернардо Силва, Фил Фоудън и Рубен Диаш стартираха за сметка на Рияд Марез, Илкай Гюндоган и Нейтън Аке. Това означаваше, че головата машина Ерлинг Холанд за пореден път бе титуляр.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на кралица Елизабет II, след което бе изпълнен и новият химн на Великобритания „Бог да пази Краля“. Още в 55-ата секунда гостите поведоха в резултата. Де Бройне намери Фоудън, отдясно, след което влезе в същата зона. Английският национал чукна с пета към него, след което белгиецът центрира в малкото наказателното поле, където Грийлиш засече от няколко метра, давайки твърде ранен аванс на шампионите.

След попадението „вълците“ пренесоха играта в половината на Сити и се опитаха да натиснат, но точно тогава „гражданите“ ги укротиха с втори гол. Бернардо намери Холанд, който напредна и с удар от границата на наказателното поле насочи топката много добре, така че Са не успя да реагира. Това бе гол №14 за Холанд с екипа на Сити във всички турнири и 11-и такъв само във Висшата лига. Освен това норвежецът стана първият играч в историята на Премиър лийг, който се разписва в първите четири гостувания на отбора си.

Двубоят продължи да се развива по ужасен сценарий за домакините, които в 33-тата минута останаха с човек по-малко, след като Колинс влезе директно с бутоните в корема на Грийлиш.

Уулвс започна доста добре втората част, въпреки че бе с човек по-малко. Действията се развиваха по-често в половината на „гражданите“, които като че ли изчакваха да ударят своя съперник на контраатака. В 60-ата минута Айт-Нури проби отляво, след което намери Гедеш в наказателното поле. Последният обаче не успя да намери добре топката и пропусна страхотна възможност.

След това Сити включи на малко по-високи обороти и това бързо даде резултат. В 68-ата минута Холанд задържа добре отдясно, след което пусна към Де Бройне, който центрира ниско по земя, а Фоудън засече с елегантно докосване за 0:3.

До края двубоят се доиграваше, а Уулвърхамптън остана без гол във вторите полувремена на своите двубои.

Снимки: Imago