Венсан Коле: Руди Гобер може да направи разликата на финала

Селекционерът на френския национален отбор Венсан Коле остана доволен от представянето на своите баскетболисти през второто полувреме на разрушителната победа с 95:54 над Полша на полуфиналите на ЕвроБаскет 2022. Специалистът също така очаква от звездата на “петлите” Руди Гобер да направи разликата във финалния сблъсък срещу Испания в неделя.

Франция отнесе Полша и ще се бори за втора европейска титла

“Постигнахме победата си благодарение на агресивната защита. Пресата ни срещу съперника беше страхотна, като това е едно от най-силните ни оръжия от началото на турнира. През първото полувреме имахме и добри, и лоши моменти в нападение, но през второто бяхме много по-добри, разпределяхме си топката, натрупахме самочувствие и ни беше доста по-лесно.

Геният на Скариоло изведе Испания до нов финал на ЕвроБаскет

Очаквам от Руди Гобер да покаже това, което очаквам и от останалите - да изиграят най-добрия си мач на турнира на финала в неделя. От началото на надпреварата не успяваме да достигнем до най-доброто си ниво. Въпреки това продължаваме да работим заедно през дългия път и се преборихме да достигнем до финала. Сега просто трябва да бъдем себе си и да бъдем готови. И Испания, и Германия са силни отбори, но Руди може да направи разликата срещу тях”, каза Коле.