Барса се разправи и с Кадис, фен за малко не издъхна на трибуните

Барселона записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 4:0 гостуването си на Кадис. Каталунците не изиграха блестящ мач, но и съперникът им с нищо не ги затрудни. Френки де Йонг откри резултата в 55-ата минута, а Роберт Левандовски, който влезе като резерва, се разписа 10 минути по-късно. Ансу Фати в 86-ата и Усман Дембеле в 92-рата минута пък довършиха домакините с нови два гола. Срещата обаче бе белязана от неприятен инцидент по трибуните, след като фен колабира и се наложи спешна медицинска намеса. Мачът пък бе прекъснат за повече от половин час. За щастие животът му бе спасен и той бе откаран в най-близката болница.

Чави Ернандес бе направил цели девет промени от срещата в Шампионската лига през седмицата и с мисъл за гостуването на Байерн във вторник. Ектор Белерин дебютира, а в атака шанс за изява получиха Феран Торес, Мемфис Депай и Рафиня.

Барса прекъсна негативната си серия срещу този съперник, тъй като нямаше победи в последните си четири мача срещу Кадис. Каталунците временно се изкачи на върха на класирането с 13 точки, тъй като досегашният лидер Реал Мадрид играе утре. Кадис е на последното място, като остана без точка и без отбелязан гол.

Домакините започнаха активно в деня, в който празнуваха 112 години от създаването си, и още в първата минута можеха да поведат. Защитата на гостите не се справи с една ситуация в наказателното поле, но Рубен Собрино не стреля точно и топката бе отклонена. След този момент Барса започна да атакува и в четвъртата минута Де Йонг и Депай комбинираха в наказателното поле, но не успяха да затруднят вратаря на домакините.

В десетата минута каталунците бяха близо до откриване на резултата. Отличен удар на Рафиня не остави шансове на Ледесма, но топката се удари в лявата му греда. Кълбото стигна до Феран Торес, но и неговият удар не бе достатъчно точен. Тимът на Чави Ернандес имаше предимство, но не бе ефективен, като грешеше при последното подаване или удара. Чак в 35-ата минута Барса стигна до нова реална възможност, но тя бе много добра. След центриране на Белерин Араухо отклони топката с глава, тя стигна до Мемфис в наказателното поле, а нидерландският национал я прати покрай вратата.

След почивката отново темпото не беше много високо. Чави вече започваше да мисли как да промени нещата със смени, когато Френки де Йонг откри резултата. Гави бе изведен отдясно, той напредна и опита подаване, вратарят отклони топката, но я прати на крака на Де Йонг, който я насочи към опразнената врата.

Въпреки гола, Чави извърши тройна смяна секунди по-късно. Левандовски, Педри и Дембеле влязоха в игра на мястото на Феран Торес, Гави и Депай. Промените освежиха нападението на каталунците и в следващите минути гостите стигнаха до няколко ситуации пред Ледесма. Левандовски продължи да показва блестяща форма и в 65-ата минута отбеляза деветия си гол от началото на сезона.

След като взе солиден аванс, Барса контролираше събитията на терена, а играта се накъса. Имаше спиране за вода, а десет минути преди края мачът бе прекъснат, тъй като човек на трибуните имаше нужда от спешна медицинска намеса. Състоянието на привърженика очевидно беше сериозно, тъй като на стадион “Нуево Мирандиля” настана гробна тишина, а някои от играчите се молеха за живота на зрителя. Вратарят Жеребияс Ледесма пък отнесе дефибрилатор на медиците на трибуните.

Все пак след медицинската намеса състоянието на привърженика бе стабилизирано и той бе откаран по спешност в болница. Играта пък бе подновена и в 86-ата минута Ансу Фати заби трети гол за гостите. Каталунците организираха контраатака, Левандовски стигна до наказателното поле и подаде на Фати, за когото остана да чукне топката в опразнената врата.

В добавеното време на мача и Усман Дембеле записа името си сред голмайсторите с красив гол. Той напредна по дясното крило, влезе навътре към границата на пеналта, финтира защитник и стреля във вратата за крайното 0:4.

КАДИС - БАРСЕЛОНА 0:4
0:1 - Де Йонг (55)
0:2 - Левандовски (65)
0:3 - Ансу Фати (86)
0:4 - Усман Дембеле (90+2)