Бенфика съсече разколебания Ювентус, късметът и ВАР отново обърнаха гръб на торинци

Бенфика победи Ювентус с 2:1 в гостуването си в Торино от 2-рия кръг в група "Н" на Шампионската лига. Португалците изиграха много силен мач, докато "бианконерите" отново се представиха доста колебливо и не направиха достатъчно, за да вземат нещо повече от този двубой. Аркадиуш Милик даде преднина на Юве още в 4-ата минута, но Жоао Марио в 43-тата от дузпа и Давид Нерес в 55-ата минута донесоха успеха на гостите. На всичкото отгоре и ВАР и късметът отново не бяха на страната на торинци, тъй като Бенфика изравни от дузпа след намесата на видеоповторенията, а в края на мача гол на Душан Влахович не бе зачетен заради засада.

Алегри бе избрал да стартира мача с Душан Влахович и Аркадиуш Милик в предни позиции. Хуан Куадрадо и Филип Костич действаха на двете крила, а Леандро Паредес, Уестън Маккени и Фабио Мирети бяха триото в средата на терена.

Роджер Шмид пък заложи на Гонсало Рамос в атака, като той бе подкрепян от Давид Нерес, Жоао Марио и Рафа Силва. Флорентино и Фернадес си партнираха в средата на терена.

Ювентус взе ранна преднина в мача. Още в 4-тата минута Леандро Паредес центрира от фаул и Аркадиуш Милик с глава насочи топката във вратата за 1:0.

В 10-ата минута Костич бе намерен в близост до вратата и стреля от воле, но ударът му не се получи достатъчно чист и премина встрани след рикошет в защитник.

В 19-ата минута Фабио Мирети бе изведен на скорост в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, но малко не достигна на Милик да засече кълбото в мрежата.

Минута по-късно и Бенфика създаде първата си по-интересна ситуация пред Матия Перин. Давид Нерес центрира остро в наказателното поле и Рафа Силва стреля с глава, но доста неточно.

Гостите имаха доста по-добра възможност за изравняване в 28-ата минута, когато отново Нерес намери Рамос с центриране в близост до вратата, нападателят стреля с глава и Матия Перин трябваше да прави страхотно спасяване на голлинията си.

В 36-ата минута Рамос изстреля опасен далечен удар по земя и отново Перин бе последна преграда пред гола.

С всяка минута гостите изглеждаха все по-опасни и в 39-ата след една контраатака Рафа Силва шутира от границата на пеналта и нацели гредата.

В 41-вата минута Фабио Мирети препъна съперников футболист на аутлинията. Първоначално съдията подмина ситуацията, но бе привикан да изгледа повторение с ВАР. Тогава германецът промени решението си и посочи бялата точка, а Жоао Марио отбеляза за 1:1.

Втората част започна с нов шанс за "лисабонските орли". В 47-ата минута Рафа Силва отправи опасен изстрел от дистанция, който профуча покрай вратата.

Юве отговори с далечен шут на Аркадиуш Милик в 50-ата минута, който принуди Влаходимос да прави важно спасяване.

В 55-ата минута Бенфика направи пълен обрат. Рафа Силва отправи силен удар, който бе спасен от Перин, но топката попадна в Давид Нерес, който при добавката бе точен за 1:2.

Пет минути по-късно Ба шутира опасно от воле след един корнер и само блестящата намеса на Бонучи попречи да се стигне до нов гол във вратата на домакините.

След това в 63-ата минута Рафа Силва за пореден път тества Перин с далечен удар и вратарят отново трябваше да се намесва решително.

Вратарят на домакините трябваше да прави поредно спасяване в 69-ата минута след изстрел в близкия ъгъл на Давид Нерес.

Чак в 71-ата минута Ювентус се окопити и стигна до положение пред вратата на съперника. Анхел ди Мария имаше шанс да се разпише, но ударът му отблизо бе спасен от Влаходимос.

В 83-ата минута торинци отбелязаха гол, който не бе зачетен. Де Шилио получи в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията за Влахович, който с гърди вкара отблизо. Оказа се обаче, че Де Шилио е бил в засада при паса към него.

В 88-ата минута Юве пропусна невероятен шанс. Бремер получи пас зад защитата, овладя добре топката, но незнайно как не успя да уцели вратата от няколко метра и прати топката над напречната греда.

В крайна сметка Бенфика удържа победата, която е 12-та поредна за тима във всички турнири. "Лисабонските орли" вече имат актив от 6 точки и заемат второто място в групата. Юве пък остава с нулев актив на третата позиция и с все по-малки шансове за продължаване напред в турнира.