Скандал във Франция! Мач с девет гола бе прекъснат заради заплахи към съдията

Двубоят от втора дивизия на френското футболно първенство между отборите на Метц и Гингам беше прекратен заради заплахи към главния съдия Пиер Гаюст от страна на феновете. Срещата беше прекъсната в 57-ата минута при резултат 3:3, след като Гаюст показа червен картон на футболиста на Мец Жан-Жак Данли. За домакините това бе трети изгонен играч в мача. От трибуните започнаха да се чуват закани към Гаюст, след което реферът прекъсна двубоя и изведе отборите от терена.

Срещата беше подновена след 25-минутно прекъсване и завърши при резултат 6:3 в полза на гостите. В 31-ата минута втори жълт картон получи защитникът на домакините Бубакар Куяте, а в третата минута на първото полувреме беше изгонен и вратарят на Метц Александър Укиджа. Метц заема на осмо място в класирането с 11 точки от осем мача, а Гингам има 13 точки от седем двубоя и е на шеста позиция.

Снимки: Imago