Атлетико Мадрид се развихри срещу Селта

Атлетико Мадрид записа убедителен успех с 4:1 в домакинството си на Селта от 5-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" включиха на скорост и показаха сериозна ефективност в атака, като стигнаха до успеха с попадения на Анхел Корея в 9-ата, Родриго Де Пол в 50-ата, Яник Ферейра Караско в 65-ата и автогол на Унай Нунес в 82-рата минута. За гостите се разписа Габриел Вейга в 71-вата минута.

До един момент мачът бе доста равностоен и гостите също имаха своите шансове. Още в първите две минути съперниците си размениха по една чудесна възможност като първо удар на Караско бе спасен от вратаря на гостите, а след това Йорген Ларсен излезе очи в очи с Иво Гърбич, но не успя да го преодолее.

В 9-ата минута Атлетико стигна до откриване на резултата. Анхел Корея получи извеждащ пас от Родриго Де Пол и с удар под гредата отбеляза за 1:0.

Само две минути по-късно резултатът можеше да бъде изравнен, но изстрел на Яго Аспас се отби от гредата. След това Селта пропиля с лека ръка още няколко възможности.

Домакините обаче излязоха по-мотивирани в началото на второто полувреме и в 50-ата минута удвоиха преднината си. Де Пол шутира от границата на пеналта и след рикошет кълбото излъга вратаря и влезе за 2:0.

В 65-ата минута резултатът стана класически след страхотен гол на Яник Ферейра Караско. Той направи страхотен пробив по левия фланг, нахлу в наказателното поле, финтира защитник и отбеляза за 3:0.

Селта върна един гол в 81-вата минута, когато Яго Аспас изведе Вейга в пеналта и с изстрел в близкия ъгъл той успя да промуши топката във вратата за 3:1.

В 82-рата минута обаче "дюшекчиите" подпичатаха успеха си с четвърти гол. Този път Матеус Куня направи хубав пробив, финтира бранител и стреля към вратата, като Нунес не се намеси добре и прати топката зад голлинията за 4:1.

Така Атлетико събра актив от 10 точки и излезе на 4-тото място в класирането. Селта остава на 11-ата позиция със 7 точки.