Донарума спести шокиращ за ПСЖ резултат срещу слабак

Звездният Пари Сен Жермен прибави поредна победа към актива си в Лига 1 след 1:0 над намиращия се в зоната на изпадащите Брест у дома в среща от 7-ия кръг. Неймар реализира в 30-ата минута след великолепна асистенция на Лионел Меси. Шампионите обаче бяха на крачка от провал, след като през второто полувреме съперникът пропусна дузпа, спасена от Джанлуиджи Донарума.

Още през първото полувреме се видя, че играта на иначе скромния състав на Брест се получава и това може да донесе главоболия на столичани. Мултимилионерите от ПСЖ обаче като че ли подцениха противника и за малко да платят скъпо за това.

Треньорът Кристоф Галтие направи само две промени в стартовите 11 в сравнение с тези от мача срещу Ювентус в Шампионската лига преди дни. Атомното трио напред Мбапе-Меси-Неймар отново беше на линия, но това донесе само един гол, вкаран от бразилеца след точно половин час.

Преди това защитник на Брест видя червения цвят на картона, но изгонването му беше отменено заради засада при атаката на домакините.

През второто полувреме парижани бяха неузнаваеми и в 71-вата Преснел Кимпембе направи дузпа. На вратата обаче Донарума показа класа и спаси изстрела на Ислам Слимани.

Мбапе и Неймар бяха извадени малко след това, а Брест продължи да бъде опасен. В заключителните секунди Кимпембе извади късмет да не бъде изгонен поне за втори жълт картон, след като направи остро влизане в краката на футболист на гостите.

Снимки: Imago