Черно море излъга Хебър с гол на 17-годишен талант и се върна към победите

Черно море се върна към победите в efbet Лига, след като се наложи с минималното 1:0 у дома над Хебър в мач от 10-ия кръг на родния шампионат. В герой за "моряците" се превърна 17-годишният Николай Златев, който отбеляза единственото попадение на "Тича" в 86-ата минута.

Двубоят не предложи много интересни ситуации пред двете врати, но все пак домакините бяха по-активни и повече заслужаваха трите точки днес. С този успех варненци прекъсват серията си от две поредни срещи без победа в елита, въпреки че Илиан Илиев не бе край тъчлинията заради наказанието, което получи от БФС през седмицата. Опитният наставник ще пропусне и следващите 3 мача на Черно море

Илиан Илиев "изгоря" за четири мача

Пазарджиклии остават без победа в efbet Лига вече над месец, след като за последно се наложиха над Спартак (Варна) в началото на август. В този период играчите на Фулвио Пеа не са отбелязали нито един гол.

Трите нови попълнения в състава на Хебър Муса Сила, Арсенио Валпорт и Роберт Мазан направиха дебют, появявайки се в игра след почивката.

Черно море заема четвърта позиция във временното класиране с актив от 19 точки, докато тимът от Пазарджик остава на 13-о място със 7 пункта.

В четвъртата минута Живко Атанасов бе оставен непокрит на чудесна позиция при ъглов удар, но изстрелът му с глава профуча покрай левия страничен стълб.

Домакините продължаваха да владеят инициативата, но така и не успяваха да стигнат до нещо по-опасно пред противниковата врата.

В средата на първото полувреме Матиас Курьор засече центриране отляво, но Петър Дебърлиев внимаваше и се отчете с добра намеса.

Малко по-късно пред Живко Атанасов се откри нова добра голова възможност, но защитникът и този път не успя да преодолее вратаря на Хебър, който изчисти в корнер.

До края на частта липсваха опасни положения и по този начин двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Второто полувреме започна с леко закъснение, след като гостите се забавиха с излизането си на терена и се наложи четвъртият съдия да повика пазарджиклии.

Едва в 54-ата минута дойде първият удар на сметката на Хебър. Олексий Лобов стреля слабо от дистанция и Дюлгеров се отчете с рутинно спасяване.

Малко след като измина час игра на "Тича" Мади Кета нанесе опасен изстрел, който обаче попадна право в ръцете на Петър Дебърлиев.

В 71-вата минута домакините изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Мазир Сула падна в наказателното поле на Хебър, но главният съдия прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В заключителните минути на срещата "моряците" организираха светкавична контраатака, при която Мазир Сула изведе Николай Златев на отлична позиция, а 17-годишният нападател хладнокръвно преодоля стража на гостите.

ЧЕРНО МОРЕ 1:0 ХЕБЪР

1:0 Николай Златев (86)

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 32. Мартин Дичев, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе, 71. Васил Панайотов (К), 77. Стефан Велев, 20. Мади Кета, 10. Велислав Василев, 19. Матиас Курьор

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев (К), 23. Клаудио Бонани, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев, 9. Есеола Хабиб, 97. Венсан Марсел

Снимки: startphoto.bg