Пропусната дузпа лиши Славия (Прага) от победа

Славия (Прага) създаде много положения, но стигна само до 1:1 при гостуването си на Сивасспор от група "G" в Лигата на конференциите. Чешкият тим може да съжалява най-вече за пропусната от Лукаш Провод дузпа в добавеното време.

Мачът започна перфектно за Славия. В 4-тата минута Питър Олайинка открадна топката от Аарон Онделе, напредна и откри резултата със силен удар покрай Али Шашал Вурал. Сивасспор отговори в средата на полувремето, когато Макс Градел изведе Диа Саба и той показа хладнокръвие - 1:1.

Второто полувреме беше изцяло за Славия. Чешкият тим с лекота излизаше на стрелкови позиции, но не успяваше да вкара втори гол. В последните секунди Димитриос Гутас извърши нарушение в наказателното поле и гостите получиха дузпа, но Шашал Вурал спаси удара на Провод.