Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Малко не стигна на Балкани за нов подвиг

ЧФР Клуж вкара гол в добавеното време, за да се спаси от загуба при визитата си на косовския Балкани в първия кръг от група "G" в Лигата на конференциите. Мачът завърши 1:1, а домакините бяха на броени секунди от това да станат първият представител на страната си с победа в груповата фаза на някой от евротурнирите. Те откриха с гол на Арменд Тачи в 65-ата минута, но в самия край Юри Матиаш изравни.

По пътя си към групите Балкани отстрани три съперника, а днес показа, че не смята да спира дотук и има своите амбиции за добро представяне и в същинската фаза на надпреварата. Косоварите в големи периоди от двубоя доминираха и заслужено поведоха в средата на второто полувреме, когато Тачи се озова непокрит в наказателното поле и с мощен шут под гредата откри резултата за радост на феновете на "Фадил Вокри" в Прищина.

След полученото попадение гостите от Румъния се активизираха. В игра се появи и бившият футболист на ЦСКА и Левски Серджиу Буш. Карло Мухар, който до това лято носеше екипа на "червените", остана на пейката. В първата минута на добавеното време вратарят Симоне Скуфет изрита топката напред, а колегата му Стиви Фрашери излезе неразчетено и Матиаш се възползва за крайното 1:1.