Атлетико ПР с Алекс Сантана се "върна от ада" и детронира Палмейрас

Отборът на Атлетико ПР се класира на финала на Копа Либертадорес, след като постигна драматично равенство 2:2 срещу един от грандовете на бразилския футбол Палмейрас във втори мач от полуфиналите на турнира. Първият двубой бе завършил при 1:0 за гостите с попадение на бившия вече играч на Лудогорец Алекс Сантана, който бе титуляр и във втората среща, но бе заменен на почивката. Домакините имаха изключителния шанс да поведат с две попадения благодарение на Густаво Скарпа (3’) и Густаво Гомес (55’), но допуснаха изравняване чрез Пабло (64’) и Давиде Теранс (85’), което им струваше отпадането.

Освен отпадането "зелените" сее сбогуваха с мечтата си да станат за трети пореден път шампиони на Южна Америка, нещо което не се е случвало на континента от 1975 година, когато аржентинският Индепендиенте печели трофея за четири поредни години. Палмейрас спечелиха отличието за 2020 и 2021 година.

Алекс Сантана герой в първия полуфинал на Копа Либертадорес

Мачът започна идеално за Палмейрас, които взеха ранна преднина чрез попадението на Скарпа още в самото начало, а впоследствие играеха много стабилно и почти не оставяха шансове на Атлетико ПР. Те обаче останаха с човек по-малко в самия край на полувремето, когато Мурило Серкейра получи втори жълт и съответно червен картон, след като съдията бе привикан да разгледа ситуация с ВАР за негово нарушение.

Така футболистите на Абел Ферейра излязоха в намален състав за втората част. Носени обаче от безрезервната подкрепа на своите фенове те успяха да достигнат до второ попадение десетина минути след нейното начало благодарение на Густаво Гомес в 55-ата минута, резултат, който ги класираше на финала.

Домакините обаче не успяха да удържат на последвалия грандиозен натиск от страна на Атлетико ПР, които в крайна сметка успяха да достигнат до равенството 2:2 и да си осигурят втори финал в Копа Либертадорес в своята история.

Палмейрас бе детрониран и няма да играе на трети пореден финал, което значи, че със сигурност няма да има и повторение на миналогодишния такъв с Фламенго. Фла днес приемат на "Маракана" Велес, но след успеха с 4:0 в Буенос Айрес вече мислят за финала.