Алекс Сантана герой в първия полуфинал на Копа Либертадорес

Бившият халф на Лудогорец Алекс Сантана донесе победата на Атлетико ПР над Палмейрас с 1:0 в първия мач от полуфиналите на Копа Либертадорес. Халфът, който напусна разградчани именно за да помогне на Атлетико в битката за най-ценния клубен трофей в Южна Америка, отбеляза единствения гол в 23-тата минута.

Сантана се оказа на точното място в наказателното поле на Палмейрас след пас на Витор Роке, овладя топката и технично я прати във вратата, пазена от Уевертон. Той имаше стабилни изяви през целия двубой и беше заменен чак в добавеното време, когато домакините се опитваха да запазят резултата.

Палмейрас е устремен към спечелването на Копа Либертадорес за трета поредна година. Отборът на Абел Ферейра елиминира Серо Портеньо и Атлетико МГ в предишните два кръга. Атлетико ПР стигна дополуфиналите, след като преодоля Либертад (Асунисон) и Естудиантес.

Полуфиналният сблъсък не предложи зрелище. Преди гола на Сантана и двата тима действаха предпазливо, макар че гостите можеха да поведат още в 5-ата минута. Атлетико отговори с опасен пробив на Виктор Наум, който падна в наказателното поле след съприкосновение с бранител на Палмейрас и поиска дузпа, но реферът подмина ситуацията.

В 42-рата минута Хосе Лопес можеше да изравни, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата. През второто полувреме мачът се изнерви. Домакините останаха в намален състав в 70-ата минута, когато Уго Моура спря с ръка опасна атака на Палмейрас. Халфът вече имаше жълт картон и беше изгонен. Малко след това реферът отстрани и треньора на Атлетико ПР - легендарния Луиш Фелипе Сколари.

До края имаше по едно опасно положение и пред двете врати, но нови голове не паднаха. Реваншът е след седмица. Съперници в другия полуфинал са Фламенго и Велес Сарсфийлд.

Снимки: Gettyimages