Фламенго разпиля Велес насред Буенос Айрес

Бразилският гранд Фламенго разпиля с 4:0 Велес Сарсфийлд насред Буенос Айрес и почти сигурно ще играе във втора поредна година на финал за Копа Либертадорес. Менго не остави никакви шансове на аржентинците в първия полуфинал на най-престижния клубен турнир в Южна Америка. Домакините бяха подкрепяни от препълнените трибуни на "Хосе Амалфитани”, но и това не помогна на тима да продължи приказката на ”синьо-белите” в тазгодишното издание на надпреварата. Герой за гостите стана Педро, който се отличи с хеттрик, след попадения в 32-ата, 61-ата и 83-ата минута.

Евертон Рибейро пък отбеляза второто попадение с пета в последната минута на първата част след страхотна атака на бразилците, с което прекърши изцяло Лукас Прато и компания. Интересното е, че голмайсторът на Фла Габриел Барбоса не се разписа, но пък пропусна да го стори на празна врата.

Втората среща на "Маракана" ще се играе на 8 септември. В другия полуфинал, който е изцяло бразилски, Атлетико Паранензе надви с 1:0 шампиона Палмейрас след гола на бившия играч на Лудогорец Алекс Сантана. "Зелените", които са носители на трофея през последните два сезона, са домакини във втората среща.

При успех на тима на Сао Пауло и липса на някакво футболно чудо в Рио де Жанейро ще има повторение на финала от миналата година в Монтевидео между Фламенго и Палмейрас.