Брайтън удължи агонията на Лестър

Брайтън продължи отличното си представяне и спечели с 5:2 домакинството си на Лестър. “Чайките” трябваше да се справят с ранно изоставане, след като Келечи Ихеаначо откри резултата в първата минута. До 15-ата минута те осъществиха пълен обрат след автогол на Люк Томас и попадение на Мойсес Кайседо. Патсон Дака изравни за 2:2 в 33-ата минута.

След почивката обаче Брайтън се развихри. Попадение на Алексис Мак Алистър бе отменено в началото на втората част, но Леандро Тросар направи 3:2 в 64-ата минута, а Мак Алистър се разписа от дузпа малко по-късно. Аржентинецът вкара още един гол в добавеното време.

Тимът на Греъм Потър се реваншира за единствената си загуба от началото на сезона, допусната преди няколко дни от Фулъм, и е в топ 4, на две точки от лидера Арсенал. Лестър пък записа пета поредна загуба и е на последното място с актив от една точка.

Срещата добре за “лисиците”, които поведоха след 51 секунди, когато Ихеаначо получи топката от Дака и откри резултата. Преднината на гостите не се задържа дълго и в десетата минута удар с глава на Соли Марч бе отклонен от Томас в собствената му мрежа. Малко по-късно грешка на Мадисън доведе до попадение на Кайседо. Първото полувреме се развиваше при вихрено темпо и Лестър успя да изравни. Тилеманс дълго подаване изведе Дака зад защитата и нападателят направи резултата 2:2.

В началото на втората част Мак Алистър си помисли, че е извел Брайтън напред след страхотен удар от дистанция. Ситуацията обаче бе разглеждана дълго с ВАР и гол не бе зачетен поради засада. Това решение не се оказа фатално за домакините, които поведоха отново в 64-ата минута чрез Тросар. Белгиецът изработи дузпа малко по-късно и Мак Алистър увеличи аванса на “чайките”. В самия край аржентинецът се разписа още веднъж.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!