Кьолн срази Волфсбург в голово шоу

Отборът на Кьолн наруши серията си от три ремита, спечелвайки гостуването си на Волфсбург с 4:2 в зрелищния двубой помежду им от петия кръг на Бундеслигата.

Лукас Нмеча откри за “вълците” още във втората минута, но “козлите” осъществиха бърз обрат след попадение на Деян Любичич в 22-рата минута и автогол на Пауло Отавио в 31-вата минута. Тяхната преднина нарасна още повече в добавеното време на първата част, когато Флориан Кайнц беше точен от дузпа. Нмеча намали изоставането на домакините с втория си гол в 79-ата минута, но само две по-късно Саргис Адамян оформи крайния резултат със своето попадение.

Така Кьолн остава непобеден до момента в първенството, заемайки петото място в него с 9 точки в актива си, а Волфсбург е на плейофното 16-о място със само 2 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages