Никлас Фюлкруг зарадва Вердер с късни голове, Груев се появи за добавеното време

Новакът в Бундеслигата Вердер записа втория си шампионатен успех през сезона, след като спечели визитата си на Бохум с 2:0 в мача помежду им от петия кръг на немския елит. Българският дефанзивен халф Илия Груев се появи в игра в 90-ата минута за гостите, като така беше на терена единствено за добавеното време.

В герой за “бременските музиканти” се превърна Никлас Фюлкруг, който реализира и двете попадения в мача, и то в неговия край. Нападателят първо беше точен в 86-ата минута, а в добавеното време се разписа и от дузпа. Така той има пет гола от началото на кампанията и дели първото място в реализаторската листа с Шералдо Бекер от Унион (Берлин). Що се отнася до домакините, има още два фактора за тяхното поражение. Единият е страхотната игра на противниковия вратар Иржи Павленка, а другият е ВАР, който отмени голове на Филип Хофман в 82-ата минута и на Ерхан Машович секунди преди последния съдийски сигнал.

Така Вердер събра 8 точки и се движи на 8-ата позиция в класирането, където Бохум остава на дъното без актив до момента.

Снимки: Gettyimages