Айнтрахт (Фр) се събуди от лятната дрямка и срази Вердер

Шампионът на Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) най-накрая показа този сезон, че може да играе силно, надвивайки Вердер (Бремен) с 4:3 като гост в последния мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Това е първи успех за “орлите”, които до днес имаха само 2 точки, както и загуба с 1:6 от Байерн (Мюнхен). В същото време поражението е първо за бременчани, за които близо половин час като смяна игра българинът Илия Груев.

Срещата се оказа една от двете най-резултатни от кръга в германския елит, като пет от головете паднаха през първото полувреме. Марио Гьотце откри сметката си с екипа на Айнтрахт във 2-рата минута, но четвърт час по-късно Вердер вече водеше след точни изстрели на Антони Юнг (14’) и Леонардо Битенкурт (17’).

След това обаче гостите от Франкфурт взеха нещата в свои ръце и нанизаха три гола, а още един не им беше признат заради тънка засада. Новият нападател Рандал Коло Муани изравни за 2:2 в 32-рата, а в 39-ата Йеспер Линдстром майсторски преодоля Иржи Павленка за 2:3. Три минути след почивката Джибрил Соу завърши нова добра атака с неспасяем удар под гредата за 4:2 в полза на Айнтрахт.

Груев се появи на терена в 65-ата минута на мястото на прекия си конкурент за място в състава Паскал Грос. Домакините не се бяха отказали и в началото на добавеното време получиха дузпа, реализирана от Никлас Фюлкруг - 3:4.

Играта продължи още няколко минути, в които Тута от Айнтрахт за малко да си забие автогол, но в крайна сметка успехът беше за гостите.

Снимки: Gettyimages