Кьолн не очарова дни след лудата европейска вечер

Броени дни след успешния реванш срещу Фехервар (3:0) в Лигата на конференциите, изпратил тима в групите на турнира, Кьолн не успя да надвие на своя стадион Щутгарт в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата - 0:0. В продължение на близо 40 минути домакините даже играха с човек повече, след като в 58-ата нападателят на “швабите” Лука Пфайфер беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Тимо Хюберс.

Щутгарт обаче беше по-опасният тим и през първото полувреме пропусна две добри възможности чрез Силас Вамангитука. В единия от случаите - в 38-ата минута, нападателят даже се беше озовал сам срещу вратаря, но Марвин Швебе спаси. Стражът на Кьолн отрази и другите опасности, с което остави Щутгарт без победа като гост в Бундеслигата вече близо 9 месеца.

Макар да имаха числено предимство, футболистите на Кьолн не бяха кой знае колко опасни и застрашиха сериозно Флориан Мюлер чак в добавеното време на втората част, когато вратарят отрази удар на Ян Тилман.

Срещата не завърши и наставникът на Щутгарт Палегрино Матарацо, който в 72-рата беше отстранен за втори жълт картон заради протест.

За гостите не игра нападателят Саша Калайджич, който поиска да не пътува с тима, защото е пред трансфер в Уулвърхамптън