Кьолн си свърши работата в Унгария

Кьолн победи с 3:0 като гост МОЛ Фехервар и с общ резултат 4:2 елиминира унгарския тим на финалното стъпало преди групите на Лигата на конференциите. Тимо Хюберс (10'), Енис Скири (46') и Кингсли Шиндлер (90') отбелязаха головете за "козлите". Титуляр за МОЛ Фехервар беше бившият халф на ЦСКА - София Рубен Пинто.

След изненадващата загуба с 1:2 у дома германците показаха, че са по-стойностният отбор и от самото начало обсадиха вратата на съперника. МОЛ Фехервар разчиташе на епизодични контри, но те не доведоха до нищо опасно пред вратата на Марвин Швебе. Гостите поведоха още в 10-ата минута с гол на Тимо Хюберс след асистенция на Флориан Кайнц.

До почивката тимът на Щефен Баумгарт пропусна още няколко положения, но на старта на втората част Елис Скири се възползва от подаване на Кристиан Педерсен и доближи Кьолн до групите. При този резултат домакините трябваше да рискуват и за Кьолн се отвориха доста свободни пространства. В добавеното време резервата Шиндлер реши всичко с трети гол за "козлите".