Нюкасъл се размина със загуба в Уулвърхамптън

Нюкасъл се измъкна при гостуването си на Уулвърхамптън. Срещата завърши 1:1, след като "свраките" изравниха в 90-ата минута след изключително изпълнение на Алан Сен-Максимен. Тимът на Еди Хау дори можеше да стигне до трите точки в добавеното време, когато тийнейджърът Елиът Андерсън стреля с глава, но топката отиде в гредата. Уулвс поведе в 38-ата минута с попадение на Рубен Невеш. Домакините вкараха и второ попадение девет минути преди края, но то бе отменено за нарушение срещу Фрейзър.

"Вълците" се разминаха с първа победа от началото на сезона и са в зоната на изпадащите с две точки. Нюкасъл пък няма поражение този сезон и е с актив от 6 точки.

Нюкасъл беше без контузените Калъм Уилсън и Бруно Гимараеш, а новото попълнение Александър Исак още не е регистриран. Въпреки това, "свраките" започнаха активно двубой, но им липсваше класа в завършващата фаза. Удар на Крис Ууд бе отразен от Са, а Джо Уилок пропусна отлично положение. След този пропуск Уулвс взе инициативата и Рубен Невеш откри резултата с удар от дистанция.

Тимът на Бруно Лаже си помисли, че е стигнал до победата в 81-ата минута, но попадението на Раул Хименес бе отменено след намесата на ВАР. Това доведе до натиск на Нюкасъл в края и стигна до фантастичен гол на Сен-Максимен. Французинът обаче се контузи в добавеното време.

Снимки: Gettyimages