Челси оцеля след ранен червен картон и срази Лестър

Челси постигна много трудна, но и заслужена победа с 2:1 в домакинството си на Лестър в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. Трите точки за своя тим донесе Рахийм Стърлинг (47’, 63’) с двете си попадения през втората част, негови първи като играч на “сините”. Те обаче трябваше да се справят с човек по-малко повече от 60 минути, след като Конър Галахър бе изгонен в 28-ата минута. Харви Барнс бе точен за “лисиците”, които имаха своите добри шансове да достигнат поне до точката в мача, но играчите на Брендън Роджърс сякаш започнаха да играят доста късно в срещата.

Първото отлично положение за домакините дойде в 6-ата минута, когато те отнеха топката в средата на терена, а впоследствие Стърлинг напредна отлично и пусна към Лофтъс-Чийк, но Дани Уорд бързо скъси разстоянието и спаси.

Домакините получиха дузпа в 12-ата минута след изключително неумела намеса на Юри Тилеманс в наказателното поле срещу Рубен Лофтъс-Чийк. След преглед с ВАР тя бе отменена, тъй като се оказа, че е имало засада. Постепенно играчите на Томас Тухел наложиха своето преимущество в двубоя и успяваха да ограничат действията на своя противник, който рядко успяваше да изнесе топката след центъра на терена.

Това обаче се случи в 28-ата минута, когато Харви Барнс пое топката и опита да напредне бързо, но Конър Галахър, който вече имаше жълт картон, го препъна и бе изгонен. Няколко минути по-късно Киърнън Дюсбър-Хол също извърш опасно положение и играчите на Челси също претендираха за червен картон, но полузащитникът се размина само с жълт.

Лестър вкара попадение в 35-ата минута след корнер и удар с глава на Харви Барнс, но нова намеса на ВАР го отмени поради нарушение срещу Едуард Менди. Домакините вдигнаха оборотите в края на първата част, когато на няколко пъти техни играчи направиха добри влизания в наказателното поле, а в 43-ата минута удар на Рийс Джеймс срещна и дясната греда на Дани Уорд. Минута след това добро положение се откри и пред Джейми Варди, но той стреля покрай вратата на домакините. Отлична комбинация в края на първата част на играчите на Лестър можеше да им донесе попадение, но отлична намеса на Менди запази равенството на почивката.

Челси поведе още в самото начало на второто полувреме, когато Рахийм Стърлинг получи на границата на наказателното поле, той стреля с десния крак и след рикошет в крака на бранител топката се озова в мрежата на Дани Уорд за 1:0. Само няколко минути английското крило имаше отлична възможност да покачи резултата, след като получи отличен пас от Кукурея в наказателното поле, но ударът му се отби в дясната греда.

Второто попадение за “сините” падна в 63-ата минута, когато Кай Хаверц и Рийс Джеймс разиграха добре на десния фланг, а последният центрира към напълно непокрития в наказателното поле Стърлинг, който се разписа отблизо за 2:0.

Лестър намали само няколко минути след това, когато отлично двойно подаване между Варди и Харви Барнс завърши с изстрел в близкия ъгъл на крилото и топката влетя в мрежата. За попадението може да бъде обвиняван и Едуард Менди, който не се справи по най-добрия начин. В 73-ата минута отлично подаване изведе появилият се като резерва Келечи Ихеаначо в добра позиция, но стреля слабо покрай вратата. Малко след това френският страж отново трябваше да се намесва след удар на Варди. Именно централният нападател пропусна страхотно положение в 84-ата минута, когато той получи добра топка и се оказа очи в очи с вратаря на домакините, но се засуети и в крайна сметка стреля в аут.

В 87-ата минута Айосе Перес пък нацели гредата след центриране отляво. В последните минути на мача Лестър потърси изравняването с поредица от центрирания в наказателното поле, но в крайна сметка до ново попадение не се стигна.

В средата на следващата седмица Челси, който днес постигна втората си победа от началото на сезона, ще гостува на Саухамптън. От своя страна “лисиците”, който продължават да нямат успех след четири кръга, ще приемат Манчестър Юнайтед.

Снимки: Gettyimages