Още един новак препъна Севиля

Началото на сезона в Ла Лига е повече от разочароващо за Севиля. Отборът на Унай Емери има само 1 точка, въпреки че в два от мачовете се изправи срещу новаци в елита. Преди седмица севилци направиха 1:1 у дома с Валядолид, а днес претърпяха поражение с 1:2 в андалусийското дерби срещу Алмерия

Севиля беше по-добрият отбор през първото полувреме. В 30-ата минута Оливер Торес засече с глава центриране на Алекс Телеш от левия фланг и вкара един от малкото голове с глава в кариерата си. Преди това вратарят на Алмерия Фернандо Мартинес на два пъти спаси опасни удари на Ерик Ламела, а попадение на аржентинеца беше отменено заради засада.

В 42-ата минута Ларджи Рамазани възстанови равенството, наказвайки груба грешка на защитата на Севиля. Младият белгиец се вклини между централните бранители Карим Рекик и Танги Нианзу, а диагоналният му изстрел не остави шансове на Ясин Буну. Това беше първата опасна атака на Алмерия в мача, но след изравняването тимът на Руби натрупа самочувствие и изигра доста по-силно второ полувреме.

Пълният обрат стана факт в 55-ата минута. Тогава Лукас Робертоне намери на чиста позиция Садик и звездата на Алмерия се разписа с лекота. Севиля опита да се върне в мача, но вече беше много трудно. Гостите можеха поне да си тръгнат с точка, но в края на срещата удар с глава на Рафа Мир мина на сантиметри от гредата.