Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Севиля се спаси от домакинско поражение

Севиля продължава да не впечатлява с представянето си от началото на сезона в Ла Лига. Андалусийци отново не успяха да запишат първа победа на сметката си, като дори бяха на косъм от загубата в домакинството си на Валядолид, което завърши при резултат 1:1. Гостите първи поведоха чрез Ануар в 80-ата минута, но домакините се добраха поне до точката с гол на Карим Рекик в 86-ата минута.

Първото полувреме не предложи кой знае колко вълнения. Чак в добавеното време Ерик Ламела от труден ъгъл изненада вратаря на съперника и нацели гредата.

В 51-вата минута гостите претендираха за дузпа, след като Серхи Гуардиола бе спънат в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията и дори не пожела да я разгледа с ВАР, макар да имаше науршение.

В 73-тата минута Юсеф Ен Несири отбеляза гол за Севиля, който обаче бе от засада и логично не бе признат.

Гостите търпеливо чакаха своята възможност, която дойде в 80-ата минута. Ануар пое топката пред наказателното поле, включи на скорост и елиминира няколко играчи на съперника, след което с удар по земя заби кълбото в мрежата за 0:1.

Шест минути по-късно Севиля изравни благодарение на груба грешка на вратаря Серхио Асенхо. Той не успя да улови една дълга топка, изпускайки я в краката на Карим Рекик, за когото остана единствено да отбележи в опразнената врата.

В заключителните минути и напрежението взе връх при едно грубо нарушение на Лукас Окампос се стигна до меле между играчи на двата отбора, като съдията показа червени картони на двама футболисти от двете скамейки.

В крайна сметка срещата завърши без победител. Така Севиля и Валядолид записаха по една точка, като са с равен актив и заемат 13-ото и 15-ото място във временното класиране.