Елче и Алмерия не се излъгаха

Елче и Алмерия не успяха да се победят в мач от втория кръг на Ла Лига. Срещата на "Мартинес Валеро" завърши 1:1. Гостите откриха с попадение на Умар Садик в 23-тата минута, но Алекс Коядо изравни в 30-тата минута. По този начин и двата тима взеха първи точки през сезона, след като на старта допуснаха поражения.

Садик и днес беше голямото оръжие на Алмерия. Нигериецът имаше огромна заслуга за промоцията на тима в елита, а с представянето си тази вечер показа, че е способен да бележи не само в Ла Лига 2. В 23-тата минута той засече центриране от корнер на Лукас Робертоне и насочи топката във вратата, пазена от Едгар Бадия.

Отговорът на Елче дойде седем минути по-късно. Коядо получи топката от Рожер Марти и с много прецизен удар до гредата зарадва феновете на домакините - 1:1. Това беше дебютно попадение с екипа на новия му отбор за юношата на Барселона. До почивката не се случи нищо интересно, а след нея и двата тима бяха предпазливи.

В 60-ата минута Сърджан Бабич можеше да вкара втори гол за Алмерия, но Фернандо Мартинес успя да избие. Гостите имаха още няколко опасни атаки, но те не завършиха с точни удари. Елче нямаше никакви идеи в офанзивен план и беше отборът, който сякаш остана по-доволен от равенството.