Дузпи зарадваха Андерлехт, Антверп е аут

Андерлехт се добра до групите в Лигата на конференциите, след като елиминира Йънг Бойс след изпълнение на дузпи. Белгийският гранд загуби реванша пред своя публика с 0:1. Със същия резултат тимът спечели гостуването си в Берн преди седмица. Дузпите също започнаха зле за Андерлехт и Марио Струйкенс пропусна при второто изпълнение, но след това трима поредни футболисти на Йънг Бойс се провалиха от бялата точка.

Андерлехт излезе със самочувствие, но в 26-ата минута Елия Мешак вкара гол за гостите и това прати мача в съвсем различна посока. През второто полувреме никой от съперниците не искаше да рискува. В продълженията картината не се промени, а при дузпите нервите на футболистите на Йънг Бойс не издържаха и пропуски на Донат Рудани, Кастриот Имери и Фабиан Лустенбергер ги лишиха от участие в групите.

От Лигата на конференциите обаче отпадна Антверп. Съставът на Марк ван Бомел отстъпи у дома с 1:3 на Истанбул Башакшехир и с общ резултат 2:4 напусна надпреварата. Бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда, който вкара за Антверп при равенството 1:1 в Турция, този път остана на резервната скамейка. Головете за Истанбул Башакшехир реализираха Беркан Йозджан, Стефано Окака и Даниел Алексич, а за Антверп се разписа Майкъл Фрай от дузпа.