"efbet Лига "Пушките на Славия и Арда не гръмнаха, екшън край тъчлинията- отзиви на живо

Андерлехт спечели първата битка с Йънг Бойс

Белгийският Андерлехт си тръгна доволен от Швейцария, след като спечели визитата си на местния Йънг Бойс с 1:0 в първия мач помежду им от плейофите на Лигата на конференциите.

Единственият гол в мача беше реализиран от Ханес Делкроа, който в 57-ата минута нанесе единствения точен удар в мача за гостите. Домакините отправиха общо 15 изстрела, като и те имаха само един точен, който обаче не доведе до попадение. Най-близо до такова беше Фабиан Рийдер, но въпросният му шут срещна гредата. Реваншът е след седмица в Брюксел.

В друг двубой от плейофите на турнира Университатя (Крайова) и Апоел (Беер Шева) завършиха наравно 1:1 на „Йон Облеменко“. Гостите от Израел поведоха в 70-ата минута чрез Ротем Хатуел, но само пет по-късно Андрей Иван от дузпа донесе равенството за домакините от Румъния. И двата отбора завършиха в намален състав след червените картони на Паул Пап (46’) за Университатя и на Хатем Абд Елхамед (73’), който беше виновен за дузпата срещу Апоел. На скамейката на домакините цял мач записа бившият нападател на родния Левски Ривалдиньо. Реваншът е следващия четвъртък в Беер Шева.

Снимки: Imago