Бивш защитник на Локо (Пд) блесна с важен гол в ЛК

Истанбул Башакшехир и Антверп направиха 1:1 в първа среща от плейофите в Лигата на конференциите. Гола за белгийците вкара бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда. Португалецът се разписа в 88-ата минута и донесе равенството на тима си.

В състава на Антверп започнаха Тоби Алдервейрелд и Раджа Наинголан. Месут Йозил пък остана на пейката за домакините, а през второто полувреме влезе бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара.

И двата тима подходиха смело и търсеха гола от самото начало. През първото полувреме малко по-активни бяха турците, но техните удари не създадоха сериозни проблеми на Волкан Бабаджан. Истанбул ББ обаче успя да поведе в 54-ата минута, когато точен беше новото попълнение Мунир Шуяр.

Последваха силни минути за Антверп. Гостите взеха инициативата и се добраха до гол малко преди края на редовното време. Сам Вайнс центрира, а Диниш Алмейда се извиси в наказателното поле и с глава вкара за 1:1.