България срази Словения при U19 с гол в края на мача

Националният отбор на България победи Словения до 19 г. с 1:0 в контролна среща. Валентин Петров (89) беше точен за трикольорите. Проверката беше излъчена пряко в YouTube канала на Българския футболен съюз. Мястото на срещата бе основният терен на Национална футболна база "Бояна".

Преди ден тимът ни загуби до голяма степен нещастно с 1:3 от връстниците си от Словения в приятелски двубой, игран при тежки метеорологични условия в Национална футболна база „Бояна“. Възпитаниците на селекционера Ангел Стойков бяха по-активният отбор в преобладаващата част от мача, но грешки в отбрана позволиха на съперника да се поздрави с успеха.

19 U19 България - Словения

Още в началото на срещата стражът Давид Борисов се отчете с важно спасяване при удар на противников състезател. След това положение обаче действията на терена не предложиха голови ситуации пред двете врати. България отговори с удар с глава в последните минути на първото полувреме, при който стражът Дермастия се намеси.

В 65-ата минута "лъвчетата" имаха претенции за дузпа, които главният съдия подмина. Мартин Георгиев сякаш бе задържан от противников играч, но до 11-метров наказателен удар не се стигна. В края на срещата Словения остана с човек по-малко. Капитанът на тима Каменчек задържа наш играч и логично бе изгонен. От последвалия фаул Валентин Петров се разписа за трикольорите и донесе успеха за България.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 1:0
1:0 Валентин Петров (89)

Стартов състав:

БЪЛГАРИЯ: 1. Давид Борисов, 3. Теодор Иванов, 6. Мартин Георгиев, 14. Николай Желязков, 15. Мирослав Маринов, 16. Тодор Павлов, 17. Йоан Йорданов, 19. Борис Рупанов, 20. Асен Митков, 21. Нгуен До, 22. Антоан Стоянов;