Юношите до 19 загубиха от Словения

Юношеският национален отбор на България до 19 г. загуби до голяма степен нещастно с 1:3 от връстниците си от Словения в приятелски двубой, игран при тежки метереологични условия в Национална футболна база „Бояна“ днес. Възпитаниците на селекционера Ангел Стойков бяха по-активният отбор в преобладаващата част от мача, но грешки в отбрана позволиха на съперника да се поздрави с успеха.

В състава на България U19 започнаха доста от играчите, класирали България U17 на финалите на Евро 2022 преди няколко месеца. Въпреки прехода в горната възрастова категория, „лъвчетата“ започнаха по-добре на наводнения терен и установиха преимущество, но при една контраатака Словения успя да открие чрез Гаспер Черне след центриране от ляво. Тимът на Ангел Стойков продължи да доминира, но до почивката така и не успя да реализира изравнително попадение.

България U17 и Словакия U17 сътвориха голово зрелище без победител

Втората част започна по най-неприятния начин за нашия тим, след като още в първата си атака гостите вкараха второ попадение чрез централния си нападател Черне след неразбирателство защитата ни. Това уби устрема в българския тим и в средата на полувремето, отново след контраатака, Словения вкара и трети гол, дело отново на Черне с глава. В 76-тата минута България успя да върне едно попадение, дело на Борис Димитров, а до края пропусна още няколко положения, но така и не успя да компенсира изоставането си. Втората проверка между двата тима е на 25 август от 20:00 ч. отново в Национална футболна база „Бояна“.

Съставът на България: 12. Алекс Божев, 2. Росен Божинов, 3. Теодор Иванов (90 – 16. Тодор Павлов), 4. Росен Маринов (40 – 14. Николай Желязков), 5. Валентин Петров, 6. Мартин Георгиев, 8. Димитър Иванов (72 – 21. Чунг Нгуен До), 9. Йоан Борносузов (64 – 17.Йоан Йорданов), 10. Борис Димитров, 11. Георги Атанасов (46 – 7. Георги Чорбаджийски), 18. Красиан Колев. Селекционер: Ангел Стойков.

Снимка: startphoto.bg