АПОЕЛ и Георги Костадинов бяха близо до сензационен обрат

АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава си бе близо до голям обрат срещу шведския Юргорден. Кипърският тим спечели с 3:2 домакинството си, след като бе загубил първия мач с 0:3. Така отборът на българина, който бе титуляр и игра цял мач, отпадна от Лигата на конференциите, а шведите влязоха в групите на турнира. АПОЕЛ на два пъти имаше аванс от два гола и бе близо да изравни общия резултат.

След като в първия мач вратарят на кипърците Вид Белец имаше вина за гол от центъра, този път стражът на Юргорден се изяви. Зетерстрьом не се намеси убедително при първите два гола, а АПОЕЛ поведе с два гола до 23-ата минута. Домакините не успяха да изравнят общия резултат, а шведите върнаха едно попадение в 68-ата минута с попадение на Андерсон.

Кипърците бързо си върнаха аванса от два гола с гол на Маркиньос, но така и не успяха да стигнат до попадение, което да доведе мача до продължения. В самия край влезлият като резерва Асоро се разписа за гостите и сложи край на интригата.