Крумовград се върна на победния път с гол в добавеното време срещу Спартак (Плевен)

Крумовград се върна на победния път във Втора лига, след като се наложи над Спартак (Плевен) у дома с 2:1 в последен мач от 6-ия кръг на шампионата. Отборът, воден от Акис Вавалис, бе по-активният през по-голямата част от двубоя, но стигна до успеха едва в добавеното време.

В герой за победителите се превърна появилият се от резервната скамейка Ахмед Осман, който донесе трите точки на своя тим с гол в 92-рата минута. Цветелин Радев откри резултата за домакините от Крумовград в 27-мата минута, а четвърт час преди края на редовното време Клаубер Сантана възстанови паритета.

"Сините" завършиха срещата с 10 души на терена, тъй като Дилан Пепе бе изгонен в заключителните секунди. На два пъти късметът обърна гръб на Крумовград, след като гредата се оказа последна пречка пред гола.

По този начин футболистите на Вавалис прекъснаха серията си от три поредни мача без победа във Втора лига и с днешния успех се изкачиха на четвъртата позиция с актив от 10 точки.

Плевенчани пропиляха възможността отново да се изкачат на второто място и остават пети в класирането.

Домакините започнаха по-активно и в 5-ата минута бяха близо до това да открият резултата. Цветелин Радев засече топката с глава при ъглов удар, но изстрелът му срещна левия страничен стълб.

Няколко минути по-късно Енрике Дивънс нанесе удар с глава от добра позиция в наказателното поле, който обаче премина на сантиметри от целта.

Малко преди да измине четвърт час игра Васил Шопов бе изведен сам срещу противниковия страж и прокара топката под плонжа му, но защитник в синьо бе подсигурил Макенджиев и блокира кълбото.

В 20-ата минута Стефан Христов стреля по диагонала, но опитният вратар на Крумовград внимаваше и отрази опасния шут.

Седем по-късно по-активната игра на домакините даде резултат. Цветелин Радев отново се извиси над всички при корнер и пред погледа на Богомил Цинцарски засече топката във вратата на Спартак.

В 34-ата минута Калоян Стефанов бе изведен на страхотна позиция и нанесе удар по земя, който бе отразен от стража на гостите.

До края на полувремето липсваха опасни ситуации пред някоя от двете врати и резултатът се запази непроменен.

В първите минути след почивката играта се развиваше предимно в средата на терена, а първото по-интересно положение дойде чак след като измина час игра, когато Мариян Тонев стреля извън наказателното поле право в ръцете на Цинцарски.

В 64-ата минута Цветелин Радев на два пъти беше много близо до това да реализира второто си попадение днес. Първо удар на защитника на Крумовград бе отразен от вратаря, а секунди след това Радев уцели страничната греда от близко разстояние.

Четвърт час преди края на редовното време Клаубер Сантана получи подаване на границата на пеналтерията и без много да се чуди отправи топовен изстрел, който направи Благой Макенджиев безпомощен - 1:1.

В 80-ата минута Ахмед Осман можеше да изведе Крумовград отново напред в резултата. Той опита нещо средно между центриране и удар от малък удар, а топката премина опасно между голлинията и Богомил Цинцарски.

Когато по всичко изглеждаше, че двата отбора ще си разделят по една точка, Ахмед Осман хвърли домакинските привърженици в екстаз. Появилият се от резервната скамейка играч получи перфектен пас от Калоян Стефанов, справи се с противников играч и технично прокара топката между краката на стража на Спартак (Плевен).

В оставащото време Дилан Пепе получи втори жълт картон и остави своя отбор в намален състав, но така и не се стигна до изненада.

КРУМОВГРАД 2:1 СПАРТАК

1:0 Цветелин Радев (27)
1:1 Клаубер Сантана (74)
2:1 Ахмед Осман (90+2)

КРУМОВГРАД: 21. Благой Макенджиев, 2. Дилян Георгиев, 6. Костадин Ничев, 71. Цветелин Радев, 98. Венцислав Богданов, 23. Владислав Узунов, 8. Красимир Илиев (К), 20. Джунейт Яшар, 77. Калоян Стефанов, 15. Енрике Дивънс, 87. Мариян Тонев

СПАРТАК: 12. Богомил Цинцарски, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (К), 23. Лъчезар Ковачев, 16. Иван Бакалски, 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов, 10. Васил Шопов, 14. Боримир Карамфилов, 24. Преслав Антонов, 9. Стефан Христов

Снимки: "Фейсбук" ПФК Крумовград