Базел бие 5:0 - треньорът на швейцарците: Уважаваме ги, защото са наши фенове и ще ни стискат палци срещу ЦСКА

Треньорът на Базел Алекс Фрай се отнесе с уважение към аматьорския Алшвил след победата с 5:0 вчера в мача за Купата на Швейцария. Двубоят се превърна в истински празник, като 7500 привърженици на Базел изпълниха стадиона близо до едноименния град и създадоха дружелюбна атмосфера.

Момчетаа на Фрай ще имат далеч по-трудна задача в четвъртък на реванша срещу ЦСКА - София в плейофа за влизане в групите на Лига на конференциите, след като загубиха първия мач в България с 0:1 и се нуждаят от победа, за да продължат напред.

“Отнасохме се с необходимото уважение към аматьорския съперник, много от техните играчи ще ни стискат палци срещу ЦСКА в четвъртък, защото те са фенове на нашия отбор“, коментира Фрай.

Един от тях е Нико Лома, капитан на ФК Алшвил, който каза: „Надявам се петте гола срещу нас да помогнат на ФК Базел да набере самочувствие за мача в четвъртък.“

Алекс Фрай направи девет промени в състава в сравнение с първия мач с ЦСКА - София, за да съхрани силите на титулярите си, като остави на терена единствено вкаралия си автогол в София Серхио Лопес и Анди Пелмард.