Ново шоу на Хвича и Осимен, Антов си изпати от грузинеца

Наполи постигна нова категорична победа, след като разби новака Монца с 4:0 на “Диего Марадона” в двубоя помежду им от втория кръг. Подобно на успеха с 5:2 над Верона, сега отново Хвича Кварацхелия и Виктор Осимен бяха с основна заслуга за погрома, отбелязвайки попаденията в срещата. Българският защитник на “бианкоросите” Валентин Антов записа дебюта си в италианския елит с техния екип, след като се появи в началото на втората част.

Първите 15 минути бяха вихрени за неаполитанците, които отправиха около 10 удара само за този период. Най-близо до гола бяха Ким Мин-Жае и Осимен, но изстрелът на защитника мина над вратата, а Микеле Де Грегорио изби този на нападателя. Последва затишие преди буря до 35-ата минута, когато Кврацхелия все пак откри резултата за домакините с невероятен далечен удар, с който грузинецът показа техническите си качества. В добавеното време на първото полувреме Андре-Франк Замбо Ангиса пусна пас към Осимен, като нигериецът надбяга Андреа Ранокия и се разписа със силен шут по земя.

В началото на втората част именно доскорошният бранител на “нерадзурите” се контузи и дори беше изнесен на носилка. Така Антов се появи на терена в 48-ата минута. Шест по-късно Осимен го надскочи, но ударът му с глава прелетя над вратата. В 62-ата минута Кварацхелия финтира по впечатляващ начин точно родния футболист и с последвалия си изстрел направи преднината на “партенопеите” още по-убедителна. Веднага след това Осимен подгони Антов при едно отиграване, но защитникът запази самообладание и успя да изчисти топката напред. Малко след това голмайсторът опита удар с пета, но го направи неточно. В 68-ата минута привлеченият именно от Наполи - Андреа Петаня отбеляза почетно попадение за гостите след корнер, но съдията го отмени след проверка с ВАР, тъй като нападателят избута с ръце Амир Рахмани преди удара си с глава. В добавеното време именно по подобен начин Мин Жае оформи крайното 4:0, вкарвайки след центриране от корнер.

Така  Наполи записа втори убедителен успех и води в класирането с пълен актив от 6 точки, докато Монца е на дъното без актив, след като преди седмица загуби и от Торино, но с 1:2.

Снимки: Gettyimages