Мирела Демирева излиза във финала в скока на височина на Европейското в Мюнхен

Мирела Демирева ще сложи точка на българското участие на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен тази вечер, след като ще скача във финала на дисциплината висок скок.

В битката за разпределение на медалите ще участват 13-те най-добри състезателки от квалификациите, където успешният опит на Мирела на 1.87 метра се оказа достатъчен за място на сред най-добрите.

Финалът е тази вечер от 20.05 часа българско време, а всичко най-интересно от последния ден на лекоатлетическата надпревара ще може да проследите на живо в ефира на БНТ 3.

На последните две европейски първенства Мирела Демирева спечели сребърни отличия, като през 2016 година в Амстердам отстъпи на испанката Рут Бейтия, докато преди четири години в Берлин нашето момиче беше изпреварено единствено от рускинята Мария Ласицкене.

Мирела Демирева се класира за финала на Европейското първенство

До този момент на шампионата в Мюнхен най-доброто класиране за България в състезанията по лека атлетика е 8-то място на Тихомир Иванов от финала в скока на височина при мъжете.