Марсилия пречупи Нант с човек по-малко

Марсилия измъкна трудна, но сладка победа с 2:1 над Нант в сблъсъка между двата тима от 3-тия кръг на Лига 1. Домакините на "Велодром" изтръгнаха трите точки в края на мача, когато бяха останали с човек по-малко на терена.

Марсилия поведе в резултата в 70-ата минута, когато удар на Жонатан Клаус рикошира в съперников футболист и топката попадна в Шансел Мбемба, който отблизо я насочи в мрежата за 1:0.

В 77-ата минута обаче Самюел Жиго задържа играч на гостите при борба за висока топка и получи червен картон, а освен това съдията посочи и бялата точка. Людовик Блас реализира отсъдената дузпа за 1:1.

Дори и с човек по-малко на терена домакините се добраха до победата. Това се случи и с доза късмет, след като в 82-ата минута Никола Палоа си отбеляза нелеп автогол за крайното 2:1.

Така Марсилия събра актив от 7 точки и временно оглави класирането в Лига 1. Нант пък остава на 13-ата позиция с 2 спечелени точки в актива си.