С две дузпи Осасуна отчая Кадис за пети пореден път

Тимът на Осасуна спечели и второто си поредно домакинство в началото на шампионата в Ла Лига и е с пълен актив. След като преди седмица отборът надви Севиля с 2:1, днес той се справи и с Кадис - 2:0. И две попадения паднаха от дузпи, като точни бяха Чими Авила в 37-ата и Кике в 80-ата.

Това е пети пореден успех за Осасуна срещу Кадис за първенство, след като съставът от Памплона беше наказал съперника си по два пъти и през последните два сезона.

Домакините излязоха напред в 37-ата минута, когато вратарят на гостите Жеремиас Ледесма фаулира Анте Будимир, а Чими Авила беше точен от бялата точка.

“Жълтата подводница” пропусна своя шанс в мача, след като в 72-рата минута централният нападател Антони Лосано излезе сам срещу вратаря, но в последния момент преди удара Рубен Пеня успя да избие топката.

Пет минути по-късно Томас Аларкон от състава на Кадис беше изгонен за втори жълт картон, а в 80-ата Осасуна удвои аванса си от нов наказателен удар, реализиран този път от Кике. Тази дузпа беше направена от бившия защитник на Реал Мадрид Виктор Чуст.

За Кадис това е втора загуба след 0:1 от Реал Сосиедад преди седмица.