Миньор не успя да пребори 10 от Витоша

Отборите на Витоша (Бистрица) и Миньор (Перник) завършиха наравно 1:1 в първи мач от шестия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата с гол на Томи Костадинов, но Методи Костов изравни. Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Слави Паскалев бе изгонен в 55-ата минута.

Резултатът бе открит от домакините в 15-ата минута. Тогава Томи Костадинов реализира с хубав параболичен удар с десния крак.

Към края на полувремето гостите изравниха. Удар към вратата на Витоша се спря в ръката на Вилиян Спасов и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Методи Костов, но Борис Груев спаси удара. Вратарят обаче бе излязъл предварително от голлинията си и ударът трябваше да бъде пребит. При втория опит Костов бе точен и изравни.

В началото на втората част Витоша остана с човек по-малко. Паскалев получи второ официално предупреждение и трябваше да напусне игра повече от половин час по-рано.

До края на мача Миньор имаше териториално предимство, но така и не успя да го използва. Най-чистата ситуация бе пред Костов, но останал на чиста позиция прати топката покрай вратата.

В класирането Миньор е на четвърта позиция в класирането с актив от осем точки. Витоша от своя страна е на 11-о място със седем точки.

ВИТОША 1:1 МИНЬОР
1:0 Костадинов (15)
1:1 Костов (40-д)

ВИТОША: 1. Груев, 6. Димитров, 7. Кочилов, 8. Костадинов, 10. Амзин, 18. Петров, 19. Спасов, 21. Илиев, 23. Гъргоров, 27. Паскалев, 3. Панев

МИНЬОР: 91. Виденов, 14. Васев, 21. Василев, 24. Купенов, 30. Орачев, 15. Ценов, 5. Васев, 27. Праматаров, 17. Динев, 10. Тютюков, 9. Костов

Снимка: startphoto.bg