Джъд Тръмп с голям късмет оцеля срещу аматьор

Световният номер 2 Джъд Тръмп се нуждаеше от решителен девети фрейм и голяма доза късмет за успех с 5:4 над аматьора Фарах Аджаиб по пътя си към четвъртфиналите на Европейския Мастърс.

Асото в колодата водеше с 4:2 и не изглеждаше в непосредствена опасност, но пакистанецът не само изравни на 4:4, ами и поведе в решителната партия. Той дори постави в неудобна позиция именития си съперник и имаше преднина в резултата преди последната синя.

Тръмп се нуждаеше от снукър по нея и го постигна само защото Аджаиб ненадейно вкара бялата топка при излизането от ситуацията. Световният шампион от 2019-а си отдъхна и разчисти последните три цвята, включително доста сложна черна по долния борд.

След драматичната си победа Джъд чистосърдечно си призна, че е бил надигран и с късмет се е класирал за четвъртфиналите на първия същински ранкинг турнир за сезон 2021/22.

Шон Мърфи отстранил оперативно “80% от стомаха си”

Фарах Аджаиб все пак може да се утеши не само с впечатляващото представяне срещу световния номер 2, но и с победите над Марк Алън в квалификациите и Марко Фу в основната фаза.

Ако стигне до финала във Фюрт пък Джъд Тръмп ще измести Рони О’Съливан от първото място в световната ранглиста. Следващото препятствие за Асото в колодата е Бари Хоукинс, който срази Робърт Милкинс с 5:0.

В други мачове от осминафиналите Алистър Картър успя да надделее над Дейвид Грейс с 5:4 и ще се изправи срещу 18-годишния китаец У Изъ, който елиминира Райън Дей с 5:2.