Фиорентина се завърна подобаващо в евротурнирите

Отборът на Фиорентина направи победоносно завръщане в евротурнирите, след като спечели с 2:1 като домакин на Твенте в двубой от плейофите на Лигата на конференциите.

„Виолетовите“ изиграха отлично първо полувреме и така се оттеглиха на почивката с комфортен аванс след попадения на Николас Гонсалес, разписал се още във втората минута, и Артур Кабрал, който беше точен в 31-вата. През втората част обаче те допуснаха спад в представянето си и така позволиха на гостите да върнат един гол чрез Вацлав Черни в 64-ата минута. Все пак италианският тим задържа преднината си и се поздрави с успех в първия си мач в Европа от сезон 2016/17 насам. Реваншът е в Нидерландия след седмица.

В друг мач от турнира обаче представителят на Ниската земя АЗ Алкмаар записа убедителен успех с 4:0 над гостуващия Жил Висенте. През първата част се стигна само до едно попадение, дело на Дани де Уит (24’), а останалите дойдоха към края на втората част, когато голмайстори станаха Майкел Ладо (78’), Вангелис Павлидис (85’) и Меес де Уит (89’). Реваншът е следващата седмица в Португалия.

Снимки: Gettyimages