“Черната овца” на Интер напомни за себе си и подари победа на Фиорентина в луд мач

Фиорентина трябваше да изстрада победата си като домакин на новака Кремонезе с 3:2 в лудия първи мач между двата отбора от новия сезон в Серия "А".

“Виолетовите” поставиха началото на головото шоу в 16-ата минута. Тогава Кристиан Куаме се справи с двама противникови играчи и достави топката на Джакомо Бонавентура, който веднага стреля и даде аванс на своя тим. Преднината на домакините обаче се задържа едва три минути, защото Давид Окереке изравни резултата с чудесен удар с глава при центриране на Паоло Гильоне. В 34-ата минута Рикардо Сотил намери с пас Лука Йович, като новото попълнение на Фиорентина първо запази топката, след което я прати покрай двама защитници за дебютното си попадение с екипа на тима. В 43-ата минута задачата на “гриджоросите” допълнително се усложни, след като техният халф Гонсало Ескаланте си изкара директен червен картон за остро влизане в краката на Куаме.

Най-интересното обаче беше запазено за втората част. В 56-ата минута новият вратар на “Ла Виола” Пиерлуиджи Голини блесна с две спасявания след удари на Лука Дзанимакия. В 68-ата минута обаче той беше хванат неподготвен от резервата Кристиан Буонаюто, който стреля директно от корнер. Стражът се опита да избие топката, която все пак беше добутана във вратата от капитана на гостите Матео Бианкети и след известна неяснота изравнителното попадение беше преписано на негово име.

В оставащите минути домакините се втурнаха в търсене на победен гол и стигнаха до него с огромна доза късмет, и то в петата минута на добавеното време. Тогава Роландо Мандрагора направи коварно центриране, като Йонуц Раду улови топката под напречната греда… но се приземи с нея в собствената си врата за крайното 3:2. Така след своите около 10 спасявания в двубоя преотстъпеният от Интер страж се превърна в главен виновник за загубата на своя отбор, припомняйки си за своя гаф при пролетната загуба на “нерадзурите” от Болоня, която им коства Скудетото.

Снимки: Gettyimages