Рейнджърс и ПСВ Айндховен направиха зрелищно реми под дъжда в Глазгоу

Отборите на Глазгоу Рейнджърс и ПСВ Айндховен изиграха изключително вълнуващ сблъсък помежду си от плейофа за влизане в Шампионската лига. Срещата на "Айброкс" завърши при резултат 2:2. Мачът се игра под проливен дъжд. Никой от двата тима не успя да вземе предимство в сблъсъка, което дава предпоставки да очакваме също толкова интересен реванш след седмица в Нидерландия.

Гостите първи откриха резултата в 37-ата минута, когато при едно разбъркване след корнер Ибрахим Сангаре бе най-съобразителен и порази вратата.

Шотландците обаче реагираха бързо и в 40-ата минута възстановиха равенството. Джеймс Таверниер напредна отдясно и подаде към точката на дузпата, където Антонио Чолак засече кълбото в мрежата за 1:1.

В 70-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Том Лоурънс стреля от фаул, мократа топка мина през стената и вратарят Валтер Бенитес с доста нескопосана намеса позволи тя да се търкулне зад голлиинята за 2:1.

Нидерландците обаче отново възстановиха равенството с втори гол след корнер в 78-ата минута. Този път се разписа централният защитник Армандо Обиспо, който с глава прати топката неспасяемо под напречната греда за крайното 2:2.

Така срещата завърши без победител и предстои доста интересен реванш в Нидерландия след седмица.

Снимки: Gettyimages