Бетис се разправи с десетима от Елче

Бетис не срещна никакви трудности на старта на сезона в Ла Лига. Севилци спечелиха с 3:0 в домакинството си на Елче от първия кръг, а спокойно можеха да се поздравят и с доста по-изразителен резултат. Те бяха подпомогнати и от факта, че съперникът им игра с човек по-малко от 16-ата минута, когато Джон Доналд получи директен червен картон.

Домакините на "Бенито Вийямарин" се възползваха от численото си предимство и откриха резултата в 28-ата минута чрез Борха Иглесиас след отлична асистенция на Набил Фекир.

В 39-ата минута Хуанми бе изведен от Уилям Карвальо и не сгреши за 2:0.

Третото попадение отново бе дело на Хуанми в 60-ата минута, когато той се възползва от груба грешка на Едгар Бадия и направи резултата класически.

Така Бетис зарадва феновете си с красива и резултатна игра и прибави първи три точки в актива си. Елче пък тепърва ще има да наваксва след лошото начало на кампанията.