Ливърпул допусна втора грешка, Нунес с червен картон в дебюта си на "Анфийлд"

Ливърпул допусна втора поредна грешка от началото на сезона. Отборът на Юрген Клоп завърши 1:1 с Кристъл Палас. Уилфрид Заха откри резултата в 32-ата минута, а Луис Диас изравни в 61-ата. Мърсисайдци играха повече от половин час с човек по-малко, тъй като Дарвин Нунес получи червен картон в първия си мач на "Анфийлд" като играч на Ливърпул.

Клоп изненадващо заложи на Нат Филипс в центъра на защитата в отсъствието на контузените Матип и Конате. В халфовата линия като титуляри излязоха Джеймс Милнър и Харви Елиът. С този състав се видяха някои от проблемите на тима и "червените" вече изостават с четири точки от Манчестър Сити, а след седмица им предстои дерби с Манчестър Юнайтед.

Ливърпул започна мача на високо темпо и още в първата минута можеше да поведе. Центриране на Александър-Арнолд към Нунес бе избито от Гуаита, но топката отиде в Милнър. Вратарят излезе бързо и притесни халфа, който прати кълбото далеч над вратата. В деветата минута Харви Елиът финтира в наказателното поле, но ударът му отиде в бранител на съперника. Секунди по-късно Нунес бе намерен непокрит на далечната греда. Уругваецът стреля, но не успя да насочи добре топката.

След известно затишие дойде и следващата опасност пред вратата на гостите. Анди Робъртсън бе изведен зад защитата, но той не успя да стреля. В 19-ата минута Палас стигна до възможност. Заха изведе Езе сам срещу Алисон, но бе отсъдена засада. Лондончани трябваше да се справят с постояните атаки на съперника. В 23-ата минута Александър-Арнолд прекрасно намери Салах в наказателното поле. Египтянинът обаче прати топката покрай вратата.

Доминацията на Ливърпул бе тотална, но мърсисайдци не бяха ефективни в завършващата фаза. След половин час игра изключително подаване на Александър-Арнолд намери Салах. Египтянинът стреля с глава в ръцете на Гуаита. В 32-ата минута Кристъл Палас изненадващо поведе след блестяща контраатака. Езе отлично изведе Заха зад защитата, той напредна и прати топката покрай Алисон.

Попадението вдъхна увереност на лондончани и те започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника. В 37-ата минута отново Заха стреля, но право в ръцете на Алисон. Звездата на Палас имаше нова добра възможност малко по-късно. Той отново бе изведен зад защитата, но вратарят на Ливърпул излезе отлично и го блокира. Отборът на Клоп изглеждаше леко неуверен в този период.

Две минути преди почивката Елиът стреля с глава след подаване на Салах. Ударът му не затрудни Гуаита. В добавеното време Дарвин Нунес удари гледа. Той бе изведе прекрасно от Елиът и прати топката покрай вратаря, но тя не се озова в мрежата.

Втората част Кристъл Палас изглеждаше по-уверен, но Ливърпул бързо стигна до добра ситуация да изравни. Салах намери Нунес на отлична позиция, но уругваецът не успя да стреля. След почивката "червените" по-трудно създаваха положения и не успяваха да притиснат "орлите". В 57-ата минута ситуацията им се усложни още повече, след като Дарвин Нунес получи червен картон. Нападателят удари с глава Андерсен и трябваше да напусне терена.

Когато изглеждаше, че нещата се развиват крайно негативно за мърсисайдци, Луис Диас промени атмосферата на стадиона. В 61-ата минута той изравни след блестящо индивидуално изпълнение. Колумбиецът бе почти незабележим до този момент, но в следващите минути трудно бе спиран от защитата на съперника.

Въпреки че беше с 10 човека, Ливърпул търсеше победата и след изравнителния гол взе отново инициативата. Александър-Арнолд не успя да завърши добра атака в 71-ата минута. Кристъл Палас пък пропусна прекрасна възможност отново да подаде в 78-ата минута, когато Дукуре отлично намери Заха на далечната греда, но той не успя да насочи топката към мрежата.

В последните минути мърсисайдци можеха да стигнат до успеха. Прекрасен удар на Салах мина покрай дясната греда на Гуаита, а влезлият като резерва Фабио Карвальо се размина със страхотен гол след изстрел от воле. В добавеното време Палас също стигна до опасна ситуация. След центриране Андерсен можеше да донесе знаменита победа на гостите, но не успя да насочи топката.

ЛИВЪРПУЛ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:1
0:1 - Заха (32)
1:1 - Диас (61)

Снимки: Gettyimages