Байерн отново се качи на върха в Бундеслигата, Волфсбург не представляваше проблем

Байерн (Мюнхен) спечели с 2:0 домакинството си на Волфсбург в мач от втория кръг в Бундеслигата. Двете попадения за домакините паднаха още през първото полувреме и бяха дело на Джамал Мусиала (33’) и Томас Мюлер (44’), а играчите на Юлиан Нагелсман можеха да спечелят и много по-убедително, но късметът сякаш не бе на тяхна страна.

Първото опасно положение изненадващо дойде на сметката на гостите, когато добро центриране на Жозуа Гилавоги намери непокрития в наказателното поле Максимилиан Арнолд, но той не стреля добре с глава. Там обаче топката бе изчистена от Алфонсо Дейвис, който не прецени добре и тя излезе в корнер, след като срещна гредатана Мануел Нойер.

Баварците сякаш започнаха да двигат оборотите след 10-ата минута и в 20-ата Садио Мане прати топката в мрежата след хубав пас на Серж Гнабри. Попадението обаче бе отменено поради засада на сенегалеца.

Три минути след това те имаха ново добро положение, но топката премина покрай десния стълб след удар на Томас Мюлер. Натискът на домакините се усили постепенно и даде резултат в 33-ата минута след страхотнов изпълнение на Джамал Мусиала. Той получи топката между двама играчи на Волфсбург, успя да ги елиминира с отлично завъртане и след това с безпощаден удар от над 20 метра се разписа за 1:0. Малко след това Бенжамен Павар също стреля опасно, но вратарят Коен Кастеелс се справи.

Баварците продължиха да натискат все повече и второто попадение падна две минути преди края на първата част, когато отличен пробив на Алфонсо Дейвис завърши с пас към Кимих около дъгата, а изстрелът му бе отклонен от Томас Мюлер и топката влетя в мрежата за 2:0.

Футболистите на Нико Ковач имаха добра възможност да намалят изоставането си 54-ата минута, когато Макс Крузе достигна центриране на Максимилиан Арнолд, но Нойер реагира добре и спаси. Баварците отговориха малко след това с отличен пробив на Льорой Сане, който се появи на почивката на мястоот на Серж Гнабри, и стреля много опасно, но Кастеелс успя да се справи с много усилия.

След първоначалният импулс на гостите в първите минути на второто полувреме, баварците отново взеха инициативата и изглеждаха по-опасни в предни позиции. В 69-ата минута Павар центрира отлично, но изстрелът на Мане с глава не бе точен. Именно сенегалецът прати топката по посока на вратата в 72-ата минута, но тя бе извадена от Коен Кастеелс и в крайна сметка не стана ясно дали е преминала голлинията. В крайна сметка след дълго разглеждане на ситуацията с ВАР бе решено, че гол няма да има.

Нещата в двубоя се успокоиха доста в следващите минути, а двата тима по-скоро сякаш чакаха края. С тези три точки Байерн отново се оглави класирането с шест точки и голова разлика 8:1 след две срещи. “Вълците” от своя страна имат само точка след два двубоя и към момента са на 15-о място.

Снимки: Gettyimages