100 години ски спорт в България

Марсилия разочарова в дебюта на Алексис Санчес

Марсилия не успя да победи Брест в среща от втория кръг на Лига 1, въпреки че поведе преди почивката с гол на Нуно Тавареш. Привлеченият под наем от Арсенал ляв бек се разписа и на старта на сезона срещу Реймс, но този път ОМ срещна много по-сериозна съпротива и дори трябва да е отборът, който е по-доволен от равенството 1:1.

Първи минути с екипа на френския гранд записа Алексис Санчес. Чилийският нападател влезе на полувремето, заменяйки Дженгиз Юндер, но не се запомни с нищо. В края само пропуските на домакините и добрите намеси на Рубен Бланко предотвратиха пълния обрат.

Началото на двубоя премина без чисти положения пред двете врати. Първи близо до попадение бяха домакините, но Жереми Ле Дуарон уцели гредата. В 38-ата минута марсилци откриха резултата след центриране на Жонатан Калус и точен изстрел на Тавареш. Португалецът мина зад защитата на Брест и засече топката във вратата на Марко Бизот.

Брест тотално надигра гостите през второто полувреме. В 61-ата минута Пиер Леес-Мелу посрещна топката на границата на наказателното поле и с префектен шут я заби в мрежата. Влизането на Верету, Бакамбу и Пайе не помогна на Марсилия да промени инертността си в атака. Домакините пък търсеха с всички сили победата и можеха да постигнат, но Харис Белкебла шутира в аут от чиста позиция.